Aktualności
Zapytanie ofertowe
Zapytanie ofertowe na uzupełnienie dokumentacji projektowo-kosztorysowej pn."Słupski Ośrodek Akademicki- model kształcenia o profilu praktycznym"
więcej informacjiZaproszenie na XX Konferencję Naukowo- Techniczną
Komitet Organizacyjny XX Słupskiego Forum Motoryzacji ma zaszczyt zaprosić Państwa
na Konferencję Naukowo- Techniczną nt.:
„INNOWACJE W KONSTRUKCJI SAMOCHODÓW A OCHRONA ŚRODOWISKA”
Słupsk, 26 maja 2017 rok
więcej informacjiWybrano władze RR SFNT NOT w Słupsku
Rada Regionalna Federacji Stowarzyszeń Naukowo- Technicznych NOT w Słupsku uprzejmie informuje, że w dniu 24 listopada 2016r. odbyło się zebranie sprawozdawczo- wyborcze w RR FSNT NOT w Słupsku.
więcej informacjiGospodarcze Inspiracje
Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem "Gospodarczych Inspiracji".
więcej informacjiWYJAZD DO WILNA
I N F O R M A C J A
Zarząd Rady Regionalnej Federacji Stowarzyszeń NOT w Słupsku informuje, że w ramach realizowanej przez nasz Oddział współpracy z Polskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Wilnie i Stowarzyszeniami Naukowo-Technicznymi na Litwie, organizuje w dniach 23-26 .09. 2016 r. wyjazd do Wilna, Pikieliszek i Trok .
W programie przewidujemy:
- uczestnictwo w Dożynkach Wileńskich, które odbędą się
w Pikieliszkach posiadłości marszałka Józefa Piłsudskiego,
- uczestnictwo w Inauguracji Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wilnie,
- zapoznanie z architekturą Wilna pod opieką przewodnika i uczestnictwo w programie przygotowanym przez zaprzyjaźnione Stowarzyszenia,
- wymianę doświadczeń stowarzyszeń.
Szczegółowy program przekażemy do wiadomości osób zainteresowanych w pierwszych dniach września. W sprawach organizacyjnych prosimy zgłaszać się do Kol. Krystyny Popiel tel. 503-100-014.
Koszt uczestnictwa w w/w wyjeździe specjalistycznym wynosi 690,00 zł od osoby. Zgłoszenia i wpłaty przyjmujemy do 5 września br.
W razie zainteresowania uczestnictwem w w/w wyjeździe prosimy o przesłanie na adres NOT załączonej karty uczestnictwa.
Poniżej KARTA UCZESTNICTWA:
więcej informacji
„Aktywizacja seniorów –spotkania z kulturą”
W dniach 9-12 czerwca 2016 r. na zaproszenie Naczelnej Organizacji Technicznej w ramach projektu „Aktywizacja seniorów –spotkania z kulturą”, gościła w Słupsku delegacja Polskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wilnie pod kierownictwem rektora prof. Ryszarda Kuźmo.
W skład delegacji wchodzili członkowie zespołu „Tęcza” Lucyna Dubicka, Janina Ozorowska, Irena Kratkowska, Daniela Miczudo i Czesław Tomaszewicz. Zespołowi towarzyszyła wystawa prac malarskich wileńskiego malarza Władysława Ławrynowicza prezesa Twórczego Związku Polskich Malarzy na Litwie ”Elipsa”, który osobiście je prezentował . Zespół bardzo pracowicie spędził czas .
Pobyt w Słupsku rozpoczął od złożenia kwiatów i zapalenia znicza przy obelisku upamiętniającym Kresowiaków. Występy rozpoczął w czwartek w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej dla członków Naczelnej Organizacji Technicznej i zaproszonych gości.
Następnego dnia gościł w Domu Opieki Społecznej „Bezpieczna Przystań”, uświetniając rok Jubileuszu 35-lecia tej placówki oraz w Zespole Szkół w Redzikowie dla słuchaczy Gminnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Redzikowie i Stowarzyszenia Przyjaciół 28-go Słupskiego Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, serdecznie przyjmowani przez Panią Dyrektor Szkoły Elżbietę Domańską i Prezesa Uniwersytetu Mariana Świstunia.
Trzeciego dnia pobytu zespół uczestniczył w Słupskich Kaziukach , które odbyły się w „Czarnym Kocie” w Lasku Północnym. W niedzielę Wilnianie uczestniczyli w Mszy Świętej w intencji członków i przyjaciół Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna w kościele pod wezwaniem św. Jacka, ofiarując dar ołtarza przywieziony z Wilna oraz dając występ po mszy dla zebranych wiernych. Podczas występów rektor Ryszard Kuźmo wszędzie prezentował historię Uniwersytetu oraz opowiadał o sytuacji Polaków na Litwie .
W programie występów były wiersze i piosenki o Wilnie, Wileńszczyźnie o Wileńskich Kaziukach i wileńskim chlebie , którym częstowano zebranych licznie słuchaczy. Występy budziły wiele emocji i były bardzo serdecznie przyjmowane. Goście zostali obdarowani szczególnymi prezentami ; między innymi pięknym koszem kwiatów własnoręcznie zrobionym przez pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej, Pucharem Przyjaźni od Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna Mariana Boratyńskiego ,albumami o Ziemi Słupskiej w Starostwie i bibliotece .
Poza pracowicie spędzonym czasem podczas występów Wilnianie goszczeni byli przez Panią wiceprezydent Krystyną Danielecką -Wojewódzką i zwiedzali ratusz .
Złożyli wizytę Staroście Zdzisławowi Kołodziejskiemu, gdzie zostali bardzo serdecznie przyjęci oraz zwiedzili gmach starostwa. Odwiedzili także Bibliotekę, po której oprowadziła gości Pani dyrektor Danuta Sroka opowiadając historię biblioteki i prezentują jej ciekawą działalność. W sobotę goście zwiedzili muzeum i zapoznali się z kolekcją obrazów Witkacego, która zrobiła na nich duże wrażenie. Przy tak pracowitym programie znaleziono też czas na krótki spacer nad morzem dla oddechu po ciężkiej pracy.
Podczas wszystkich spotkań wiele osób wyrażało chęć wyjazdu do Wilna, który Naczelna Organizacja Techniczna planuje zorganizować pod koniec września deklarując uczestnictwo w inauguracji roku akademickiego Polskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która według planów będzie stanowić seminarium podczas, którego zaprezentowane zostaną tematy przez wykładowców z Wilna i Słupska a na zakończenie wystąpią zespoły artystyczne.
W tym czasie odbywają się w Piekieliszkach Dożynki Wileńszczyzny, w których uczestniczyć będą także Słupszczanie.
W ten sposób podtrzymywać będziemy współpracę z Wilnem i Wileńszczyzną z Naczelną Organizacja Techniczną, Starostwem Powiatowym w Słupsku i Regionem Słupskim.
więcej informacjiKonferencja Motoryzacyjna już za nami
Rada Regionalna Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Słupsku z prezesem Tadeuszem Bruzdą na czele, w dniu 20.05.2016 r. w ramach Słupskich Dni Techniki , zorganizowała po raz XIX konferencję naukowo- techniczną pod tytułem „Innowacje w konstrukcji samochodów, a ochrona środowiska”.
Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Słupska Robert Biedroń wraz z Starostą Słupskim Zdzisławem Kołodziejskim natomiast Patronat naukowy nad Konferencją objęły, Polska Akademia Nauk Komisja Budowy Maszyn w Poznaniu z prof. dr hab. inż. Janem Żurkiem, a przewodnictwo konferencji przyjął JM Rektor Politechniki Koszalińskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Bohdal przy ścisłej współpracy z prof. dr hab. inż. Leonem Kukiełką.
Podczas konferencji zostało przedstawionych 16 referatów z ramienia Politechniki Koszalińskiej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Politechniki Gdańskiej oraz Zespołu Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych Pomorza.
Spotkanie zostało podzielone na dwie sesje tematyczne :
I Ochronę Środowiska poprowadzoną przez prof. dr hab. inż. Zbigniewa Lozię oraz,
II Innowacje w motoryzacji poprowadzoną przez prof. dr hab. inż. Leona Kukiełkę.
Wystąpienia referujących były bodźcem do wielu dyskusji i okazją do wymiany konstruktywnych myśli.
Wśród publiczności znalazła się młodzież z Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. Tadeusza Tańskiego w Słupsku, co daje nadzieję na rozwinięcie przyszłej kadry naukowej.
Wszystkie zaprezentowane referaty podczas konferencji zostaną opublikowane w formie książkowej w wydawnictwie naukowym „Autobusy - Technika, Eksploatacja, Systemy Transportowe”.
Artykuły będzie można przeczytać na stronie www.autobusy-test.com.pl, do czego serdecznie zachęcamy.
Dziękujemy wszystkim gościom oraz uczestnikom.
więcej informacji
Słupskie Forum Motoryzacji
Zapraszamy w dniu 20 maja 2016 roku do Słupskiego Ratusza na Konferencję Naukowo-Techniczną „Innowacje w konstrukcji samochodów a ochrona środowiska”.
więcej informacji