Aktualności
Nekrolog
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 20 lutego 2020r. odszedł w wieku 83 lat ś+p Waldemar Kaczmarzyk. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 24 lutego br. o godz. 12.10 na Starym cmentarzu. Msza żałobna odprawiona zostanie w dniu pogrzebu o godz. 11.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego.
Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.
więcej informacjiMłody Innowator 2020
XIII edycja Konkursu Młody Innowator pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej
Komitet Naukowo-Techniczny FSNT-NOT Doskonalenia Kadr, po raz 13-ty wspólnie z Towarzystwem Kultury Technicznej i Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów organizuje pod hasłem Mam pomysł na innowacyjne rozwiązanie, Ogólnopolski Konkurs „Młody Innowator”.
Komitet Naukowo-Techniczny FSNT-NOT Doskonalenia Kadr, po raz 13-ty wspólnie z Towarzystwem Kultury Technicznej i Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów organizuje pod hasłem "Mam pomysł na innowacyjne rozwiązanie" Ogólnopolski Konkurs „Młody Innowator”.
Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VIII) i ponadpodstawowych (liceów i techników). Jego istota polega na jego powszechności, na odstąpieniu od elitarności, jaką zawierają formuły innych konkursów. Jego celem jest wykorzystanie i pobudzanie twórczych zdolności dzieci i młodzieży. I etap jest organizowany w szkole, a o jego przebiegu decydują nauczyciele, samorząd uczniowski i rodzice. Tematem zgłoszonego do konkursu pomysłu może być dowolne rozwiązanie, polegające na udoskonaleniu istniejącego lub opracowanie projektu nowego, mającego cechy oryginalności. Zaleca się, aby rozwiązanie było jak najprostsze.
Efekty poprzednich edycji Konkursu dowodzą, że warto kontynuować jego rozwijanie. Młodzież wykazuje się dużymi zdolnościami, a wykonane projekty zaskoczyły wielu pasjonatów techniki i były impulsem do nowych rozwiązań. W sukcesach uczniów należy podkreślić rolę pasjonatów - nauczycieli, promotorów zgłaszanych projektów, dzięki których zaangażowaniu konkurs ciągle się rozwija.
Konkurs zakłada działania zespołowe, uczy wspólnie realizować zadania, a tym samym organizacji i odpowiedzialności. Jednoczy dzieci wokół wspólnego celu. Wielu dotychczasowych uczestników wykazało się techniczną wyobraźnią, a nagrodzone i wyróżnione prace odznaczały się oryginalnością.
X i XI gala finałowa konkursu odbyła się w Ministerstwa Edukacji Narodowej, które doceniając nasz konkurs zaprosiło do laureatów do swojej siedziby, a XII edycja konkursu odbywała się także pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.
Na uroczysty finał zapraszani są autorzy najciekawszych prac wraz ze swymi opiekunami. Nauczycielom prowadzącym najlepsze prace w każdej kategorii są wręczane dyplomy i nagrody rzeczowe fundowane przez sponsorów. Prace laureatów są staraniem Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów prezentowane podczas międzynarodowej wystawy „IWIS” organizowanej w Warszawie oraz na światowych wystawach wynalazków.
Szczegółowe informacje na temat konkursu w linkach poniżej:
1.Informacja o konkursie dla szkół 2019 2020.pdf
2.Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym.pdf
Informacji w sprawie konkursu udzielają:
Anna Kowalska tel. 785 870 469 anna.kowalska@not.org.pl
Krystyna Popiel tel. 503 100 014 krystyna.popiel@onet.eu - NOT SŁUPSK
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom – czerwiec 2020 r.
Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie – informacje szczegółowe: http://enot.pl
więcej informacjiNekrolog
W dniu wczorajszym odeszła od nas Koleżanka Teresa Boratyńska Targowska, długoletni członek Rady Regionalnej FSNT NOT w Słupsku. Wybitny inżynier chemik i racjonalizator po Politechnice Słowackiej w Bratysławie. Szczególnie zasłużona dla przemysłu garbarskiego w regionie słupskim. Wspaniała, ciepła i koleżeńska osoba. Będzie nam jej bardzo brakowało.
Pogrzeb odbędzie się 13.01.2020r. o godz.14.00 na Starym Cmentarzu w Słupsku.
Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.Rada Regionalna Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Słupsku.
więcej informacji"Czyste powietrze" Pompy ciepła - prezentacja kol.Włodzimierza Matusiaka
RR FSNT NOT w Słupsku
W dniu 14 listopada 2019r. odbyło się zebranie Rady Regionalnej FSNT NOT w Słupsku, na którym:
- Przyjęte zostało prowizorium budżetowe na rok 2020.
- Podjęto uchwałę o nadanie tytułu „Honorowy Prezes RR FSNT NOT w Słupsku” dla koleżanki Kazimiery Rennert.
- Przedstawiono prezentację „Produkt z rejonu słupskiego na rynkach światowych”
- Złożono sprawozdanie i pokazano slajdy z wyjazdu do Wilna.
więcej informacji
NEKROLOG
Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 października 2019 roku odszedł z naszego grona nasz Kolega i Przyjaciel
Śp. mgr inż. Jan Wiesław Matysek
Wieloletni członek NOT w Słupsku, Prezes Rady w latach 1979-1985; Prezes Honorowy RR FSNT NOT w Słupsku od 1985 roku. Członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich i Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych. Dyrektor WPEC Słupsk od 1976 do 1991. Nauczyciel zawodu w Technikum Elektrycznym w Słupsku i Technikum Mechanicznym w Słupsku.
Kolegę Wiesława będziemy wspominać jako dobrego przyjaciela i niezwykłego człowieka. Pozostawił po sobie wiele dobrych działań i wysokie uznanie za wkład w pracę dla naszego środowiska.
Pozostaje na długo w naszej pamięci.
Pogrzeb odbędzie się w środę, 30 października 2019r. o godz. 13.40 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Rabina dr. Maxa Josepha 4 w Słupsku.
Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Rada Regionalna Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Słupsku.
IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskich i XXVI Kongres Techników Polskich
W dniach 13-15 czerwca br. odbył się na AGH w Krakowie IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskich i XXVI Kongres Techników Polskich. Hasłem przewodnim krakowskich obrad był „Inżynier Przyszłości”. RR FSNT NOT w Słupsku reprezentowali kol. Krystyna Popiel i kol. Tadeusz Bruzda. Uczestniczyli w sesjach plenarnych i tematycznych. W Zjeździe uczestniczyli polonijni inżynierowie z Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Austrii, Litwy, Grecji, Szwajcarii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii.
Nawiązano kontakty i przeprowadzono kilka rozmów, podczas których wymieniono doświadczenia i nawiązano współpracę stowarzyszeniową.
więcej informacji